Конференција за подготовката на програмата за економски реформи 2020-2022

Министерството за финансии, во рамки на економскиот дијалог на ЕУ со земјите од Западен Балкан и Турција организира конференција со цел да се дискутира подготовката на „Програмата за економски реформи 2020-2022“.

На конференцијата обраќања ќе имаат Драган Тевдовски, министер за финансии, Валтер Дефа, советник на Владата на Република Северна Македонија,  Андреас Пападопулос, советник за економско управување, Европска Комисија, Саша Јазбец, државен секретар во Министерстото за финансии, Р. Словенија, Јана Репаншек, директор на Центар за извонредност во финансии, Љубљана.

На вториот дел, панел дискусија на тема: „Заеднички заклучоци од Економско – финансискиот дијалог за Програмата за економски реформи“ ќе учествуваат министерот Тевдовски, Анита Ангеловска – Бежоска, гувернер на Народната Банка, Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација, Арбер Адеми, министер за образование и наука, Ѓонул Бајрактар, заменик – министер за труд и социјална политика и Фатон Сељами, заменик – министер за правда

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 08:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега