Конечно удобни чевли за Сара Џесика Паркер кои таа сама ќе ги дизајнира

Главниот лик од „Сексот и градот“ Сара Џесика Паркер одлучила да дизејнира чевли кои ќе бидат многу повеќе практични и удобни.

Актерката изјавила дека овие чевли ќе бидат високи но многу удобни и лесни за носење за разлика од повеќето потпетици на пазарот.

Чевлите на SJP ќе чинат од 200 до 500 долари.

Сара склучила договор со Маноло Бланик за соработка, чевлите ќе се произведуваат во Италија, а ќе се појават на американскиот пазар во март.

17.01.2014 - 15:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега