Комити утре излегуваат на протестен марш за правда за Саздо

Навивачкаа група Комити најавува протестен марш за утре. Времето и местото на стартот на маршот се уште не се објавуваат. Како што велат од навивачката група во своето известување на социјалните мрежи, сите информации ќе бидат навремено соопштени.

Комити и вечерва имаа мирен собир пред Собранието на Република Македонија каде што запалија свеќа во чест на нивниот другар Саздо.

Пред Собранието дојде и лидерот на опозицијата Мицкоски кој запали свеќа и го остави својот дрес.

Саздо беше нападнат пред 2 недели од 3 лица додека чекал автобус во скопска Автокоманда.

Од тешките повреди вчера почина во болница.

 

 

 

10.07.2018 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега