Комисија за образование и наука на ВМРО- ДПМНЕ: Ова ли е правиот пат и ова ли е Европското образование на власта (ФОТО)

Комисија за образование и наука на ВМРО- ДПМНЕ на својата Фејсбук страница објави фотографија, која како што велат, ја отсликува катастрофалната состојба и мизерните услови за учениците и наставниците во ООУ „Александар Здравковски“ во Јегуновце.

-Ова ли е правиот пат и ова ли е Европското образование на Власта и Зоран Заев?, прашуваат од Комисијата за образование и наука.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега