Командантот на Азов во очај бара помош од Илон Маск

Командантот на Азов, Серхи Волина побара помош од американскиот милијардер и газда на неколку познати компании, Илон Маск.

Волина кажа дека направил профил на Твитер за да контактира со Маск.

„Помогнете ни да излеземе од Азовстал. Ако не можете, тогаш кој може? Дајте ми сигнал“, напиша командантот.

12.05.2022 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега