Колони автомобили заглавени во метеж- Блокиран центарот на Скопје

Скопје утринава е блокирано, колони возила заглавени во метеж, го отежнуваат сообраќајот.

Гужвата почнува од Кисела Вода, низ центарот на градот, а најзабележителна е кај Рамстор.

Граѓаните се револтирани поради неможноста да стигнат на време на работа.

Засега не е позната причината за метежот, но наскоро повеќе информации.

 

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2020 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега