Колинда конечно се огласи и објасни зошто го бакнуваше трофејот наменет за Франција

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ се огласи после финалето на Севтското првенство во Русија каде беше главна ѕвезда.

Таа после финалниот меч, за време на доделувањето на медалите го бакна и трофејот кој им беше врачен на гранцуските фудбалери.

-Морав да го бакнам, бидејќи многу го посакувавме. Чувствував дека всушност сме го освоиле иако формално не донесовме победа за Хрватска, но тој беше наш бидејќи игравме за него и игравме подобро - кажала хрватската претседателка.

 

 

 

19.07.2018 - 20:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега