Колегите го тешеа, фановите ронеа солзи: Хрватски голман го направи најсмешиот кикс во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Голманот на Мускрон, Матеј Делаќ успеа да ја расположи целата белгиска спортска јавност со комичниот погодок кој го прими на мечот меѓу неговиот тим и составот на Клуб Бриж.

Хрватот никако не реагираше по изведувањето на центарот од гостинските фудбалери и топката заврши во голот. Соиграчи го тешеа Делаќ кој во Мускрон брани како позајмен фудбалер од Челси, но попусто бидејќи тимот изгуби 2-1.

 
 
27.12.2016 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа