Кокшаров си поднесе оставка

Селекторот на руската ракометна репрезентација по ЕП во ракомет поднесе оставка.

„Не можам да продолжам да ја водам репрезентацијата, бидејќи не ја исполнив целта, иако работев со цело срце и душа. Му посакувам на тимот многу победи во иднина, верувам дека ќе ги има. Благодарам на федерацијата за довербата и што ми ги обезбеди сите услови за работа“, изјави Кокшаров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега