Кога некој ќе умре во Белград, го чуваат дома по 10 дена - причината е стравична

 

Погребите непрекинато се одржуваат од 10:30 часот до 15:30 бидејќи подоцна е невозможно поради што се стемнува, велат од погребалната установа.

Статистички податоците велат дека јануари е месец во кој голем број на луѓе починуваат а тоа е причината што погребалните установи неможат да постигнат да ги погребаат сите починати. Тоа значи дека во Белград погребите се одржуваат дури по 10 дена.

 

 
 
12.01.2017 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа