Кога ќе слушнат колку години има луѓето не и веруваат: Супер „баба“ вели дека годините се само бројка (ВИДЕО)

Лесли Карлтон (62), која живее на релација Бали-Лос Анџелес, работи како модел и се појавува во списанија, каталози, телевизиски реклами и билборди ширум светот.

Иако ја „гази“ седмата деценија од својот живот и има две деца и внуци, сепак го одзема здивот благодарение на фигурата без ниту еден грам вишок. За неа, вели таа, годините се само бројка на која не обрнува внимание.

Лесли е исто така најстарата жена на светот која се пријавила за бикини - натпревар за кој бабите на нејзина возраст не можат ни да сонуваат.

„Никогаш не замислував дека ќе изгледам вака на оваа возраст“, ​​вели Лесли.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

- Луѓето мислат дека сум 20 години помлад, шокирани се кога ќе им кажам дека имам 62 години.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 15:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега