Кочоска: Владата порано требаше да разговара со банките за кредитите и помош на граѓаните

Заменик министерката за финансии Гордана Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека Владата порано требало да разговара со банките за кредитите и помош на граѓаните.

„Владата требаше да поразговара со директорите на банките уште пред да се воведат мерките. Имаме здрав банкарски систем, одлична ликвидност кај банките и требаше сите заедно да поразговараат за тоа како да се надмине ова полесно“, додава Кочоска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2020 - 23:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега