Кочан ладно утро во Македонија - УХМР со најава за неделава

Од денеска во следните неколку дена следува период на стабилно време со слаб до умерен северен ветер. Утринските температури ќе бидат под нулата, а во текот на денот температурите ќе достигнат до 13 степени.

За денеска, синоптичарите најавуваат стабилно време со минимални температури од -10 до -2 степена, а дневните температури ќе се искачат до 10-тиот степен.

Најстудено, според најавите, ќе биде во Маврово и Берово каде се очекува утринската температура да биде -6 степени, а најтопло во Гевгелија.

Слично време ќе има до крајот на неделата. Најтопло ќе биде во вторник кога дневната температура според најавите ќе биде до 13 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 07:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега