Коалицискиот партнер на Ципрас ја напушта Владата поради Договорот од Преспа

Помалиот коалиционен партнер на грчкиот премиер Алексис Ципрас, , Панос Каменос, утрово најави дека ја напушта владината коалиција поради недоразбирање околу Договорот од Преспа со премиерот Алексис Ципрас. 

Се очекува Каменос во 11 часот да има прес конференција, на која ќе ги објасни причините за напуштање на кабинетот на Ципрас.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега