Кластер на Клиниката за нефрологија: Околу 20 медицински лица заразени со коронавирус

На Клиниката за нефрологија се регистрирани повеќе од 20 заразени лекари и медицински персонал како и пациенти кои одат на дијализа, дознава Сител

Веста дека на клиниката има заразени со коронавирус за Сител ја потврди и директорката на клиниката. Се уште нема точен број на заболени, се чекаат резултати од земените анализи.

Засека не се знае како ќе функционира установата со отсуство на толку голем број на вработени и кој е изворот на заразата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2021 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега