Ќерката на Зорица Брунцлик се мажи за познатиот пејач - очекува и дете

Зорица Брунцлик открива дека нејзината ќерка Злата ќе му го каже „судбоносното ДА“ на пејачот Милош Вујановиќ овие денови.

Прослава ќе има дури откако ќе се породи.

- „Младите ќе се регистрираат овие денови, а свадбата, односно црковната венчавка е планирана  во првата недела од месец септември, догодина. Јас сум возбудена поради тоаа што тие се вљубени“ – кажува Зорица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега