Ќерката на Коби Брајант била со него - Загина со својот татко во несреќата

По првите извештаи на американската ТВ-мрежа „Еј-би-си“ дека во хеликоптерската несреќа во која загина НБА легендата Коби Брајант биле неговите четири ќерки, тие го повлекоа извештајот, но повеќе американски извори потврдија дека во хеликоптерот била неговата 13-годишната ќерка, Џана Марија Оноре, попозната како Џиџи.

Според „ТМЗ спорт“, Коби и Џиџи биле на пат до „Мамба“ академијата на Брајант за кошаркарски тренинг кога се случила несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 22:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега