Ќерката ја родила на 14 години - претставничката на Кипар на Евровизија крие чудна животна приказна

Претставничката на Кипар, Тамта која е родена во Грузија „го проби мразот“ и прва настапи на полуфиналето на Евровизија 2019 година и влезе во финале.

Таа е позната и по тоа што играла во мјузикли, а сега ја отпеа песната „Replay". Има многу необична животна приказна.

38-годишната Тамта на 14-годишна возраст го запознала 2 години постарото момче за кое се омажила, а набрзо потоа ја родила ќерката Ана која денес има 24 години. Пејачката се развела после 6 години брак, а во една прилика изјавила дека ќерката ѝ е секогаш на прво место.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2019 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега