Ќерка на српски политичар искасапила старица: Телото го чувала три дена, па го фрлила во контејнер и го запалила

   

Јелена Шпаговиќ (25), ќерка на Саша Дуовиќ, поранешен српски десничар, се сомнева дека ѕверски ја убила пензионерката Мајда Гаровиќ, а нејзиното беживотно тело го искасапила и потоа го спакувала во голем куфер  кој на крајот го запалила во контејнер.

Јелена се терети дека на 15 јуни ја намамила старицата надвор од нејзината куќа, ја искасапила, а потоа телото го спакувала во куфер. Потоа со помош на нејзиниот брат, кој е исто така уапсен, го фрлиле во контејнер и го запалиле.

- Јелена тој ден ја повикала Мајда во својот стан. После караница и тепачка, ја убила старицат, но се уште не е познато кои биле смртоносните удари. Потоа нејзиното тело го соктила во изнајмен стан во Земуни таму го држела три дена. Потоа на помош го повикала и својот 21 годишен брат, му рекла дека треба да изнесе некоја стара фотеља од дома“ се наведува во решението за споведување истрага.

Според информации познати досега таа со својот автомобил го прнела телото до викенд населбата каде телото го фрлила воо контејнер и го запалила.

Подоцна еден од локалните жители го забележал телото на старицата па повикал полиција.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 10:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега