„Ќе ти биде исто како на Јелена“ - откриено како Зоран ги минува деновите во затвор

 

Зоран Марјановиќ е осомничен за убиство на својата сопруга Јелена, уапсен уште во петокот вечерта, неколку часа по излегувањето од реалното шоу, каде што ги поминал последните денови на слобода. Одреден му е 30 дневен притвор, а префрлен е во Централниот затвор.

Според пишувањата на српските медиуми, тој таму е дочекан „на нож“, а затворениците му се заканувале дека ќе го снајде истот што и неговата сопруга.

Затворениците толку го истраматизирале што тој стравува за својот живот.Тој престанал да ги пие седативите кои ги пиел при влегувањето во затвор, а според информациите одбивал и да јаде.

 

 

 

21.09.2017 - 13:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа