Ќе се згрозите од досието на Аркан: на 15 години силувал девојка, но не застанал тука

 

Жељко Ражнатовиќ Аркан до ден денес години по неговата смрт сеуште ја интересира јавноста. Сопругот на Светлана Ражнатовиќ Цеца, е познато дека беше убиен во хотелот Интерконтинентал во Белград, но помалку е познато неговото дебело досие.

Како што пишува српскиот Курир, уште како млад тинејџер направил неколку кривични дела, меѓу кои се терети и за едно ужасно дело, силување на 15. годишна девојка.

Се водел во евиденцитјата на службата за безбедноста како провалник, силувач и насилник.

Српскиот Курир најавува повеќе детали во текот на денот.

 

 

 

24.10.2017 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа