Ќе се преместува гробот на принцезата Дајана- причината ќе ве изненади!

Принцезата Дајана е закопана во имотот на нејзиниот татко, но фановите не доашале често да го посетуваат нејзининото вечно почивалиште, па изостанала заработката. Остатоците од принцезата ќе бидат преместени во Лондон.

Дајана е закопана на остров на имотот на нејзиниот татко, како семејството би ја сочувало приватноста, но и како фановите на принцезата би платиле за да ја посетат гробницата на обожаваната Дајана.

После 20 години од смртта на принцезата од Велс се погласни се информациите дека нејзините посмртни остатоци ќе се преселат во Лондон, за како што ја нарекуваат народната принцеза да биде поблиску до народот.

-Туристите и домашни и страшни во две децении не доаѓаше премногу да го посети островот, па не е направена скоро никаква заработка. Поради тоа кралското семејство смета дека е подобро гробот на Дајана да се премести во центарот на Лондон, тврдат извори блиски до Бекингемската палата.

Синовите на Дајана, принцовите Вилијам и Хари, многу ретко се гледани во посета на гробот на својата мајка, што извади многу гласини дека Дајана е закопана на тајно место.

Ниту 20 години после трагичната смрт на Дајана во парискиот тунел, интересот и љубовта кон принцезата не се намалуваат. Секој додатно го распламтува интересот со некој документарец или интервју од принцезата кое никогаш не бил објавено. Тоа наводно посебно ја нервира кралицата Елизабета, која некогашната снаа секогаш ја гледала како трн во око. Несреќна е и сопругата на принцот Чарлс, Камила, војвотката од Корнвел, жената со која Чарлс од почетокот на изневерувал Дајана.

-Камила не може да сфати зошто Дајана и понатаму е обожавана, а сега ќе треба да доаѓана нејзиниот гроб во центарот на Лондон, велат вработени во палатата.

 

 

 

16.08.2017 - 20:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа