Ќе се мажи ќерката на најбогатата Србинка - познато и колку пари ќе се искешираат за свадбата

Петра Еклстон, ќерка на Берни Еклстон, главен човек на Формула 1 и Славица Рдиќ, која после разводот станала најбогатата Србинка, наскоро по втор пат ќе се мажи, а се шпекулира дека ова ќе биде свадба на деценијата на која пари ќе течат како река.

Русокосата убавица потрошила многу пари и кога за првпат се мажела со Џејмс Стант.

Petra se udaje za Sema Palmera

„Мислев да ја плататам свадбата, но потоа ми кажаа колку треба да се потроши само на пијалоци и реков дека тоа е апсурд“, рекол тогаш нејзиниот татко.

Извори велат дека и ова свадба ќе биде уште поскапа, поексклузивна и поекстравагантна, а износот е навистина неверојатен - овој пат свадбата ќе чини 15 милиони фунти.

Свадбата е закажана за 10. август во луксузен ресорт во Мексико.

Petra i Sem su nerazdvojni

Младоженецот Сен Палмер доаѓа од многу поксромно семејство од нејзиното.

Неговата мајка има салон за убавина, а татко ми е продавач на половни автомобили. Петра ја запознал преку сопругот на нејзината сестра Тамара, со кој е близок пријател.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега