Ќе се формира Совет за борба против перење пари и финансирање на тероризам

На предлог на  Министерство за финансии, Владата донесе одлука за формирање на Совет за борба против перење пари и финансирање на тероризам.

Советот ќе се формира заради унапредување на меѓуинституционалната соработка согласно целите на Законот за спречување перење пари и финансирање на тероризам.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2019 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега