Ќе почекаме за следниот неработен ден - На овој датум ќе одмориме

Духовден е слободен ден, па со тоа добивме споен викенд, кој ни завршува денеска.

Како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, прогласувањето на неработниот ден е согласно Законот за празници.

Следен неработен е 2 Август (петок), Ден на Републиката, што значи дека ќе почекаме за празник.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега