Ќе паѓаат крупни парчиња бигор - домашно средство за чистење на машината за перење

Дали ви се случува да извадите свежо испрани алишта од машина а тие да не мирисаат како што треба?

Една причина поради тоа е неправилното одржавање на амшината за перење.

Таа често се користи, па затоа треба и често да се чисти.

За да се ослободите од нечистотиите , непријатните мириси, но и бигоро, потребно ви е оцет и сода бикарбона.

Во бубањот ставете100 грама сода и додадете 1 децилитар оцет, па пуштете ја машината празна на најкратката програма која ја има вашата машина.

Содата и оцетот ќе го растопат бигорот и ќе ги уништат непријатните мириси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега