Ќе кажат „ДА“: Три хороскопски знаци ги очекува понуда за брак оваа пролет

Температурите растат, денот станува подолг, пролетта е пред вратата. Додека некои ќе уживаат во будењето на природата, на некои ќе им биде многу повозбудливо оваа пролет затоа што припадниците на овие три хороскопски знаци ги очекува запросување.

1. Јарец

За Јарците, оваа година ќе биде година на љубовта. Долго време не ви било толку добро како што ви е сега. Конечно ќе најдете доволно време да се концентрирате на себе и да ги оставите работата и кариерата настрана. Врската ви е одлична и многу сте заљубени. Освен тоа, оваа пролет, предлогот за брак нема да изостане.

2. Риби

Рибите што се во врска се многу среќни во моментов затоа што го пронајдоја својот животен партнер. Ако долго време го чекате тоа прашање, тогаш можете да очекувате романтична пролет. За многу кратко време можеби ќе слушнете: „Дали сакаш да се омажиш за мене?“

3. Лав

Познато е дека припадниците на овој хороскопски знак сакаат да бидат во центарот на вниманието, па затоа долго време чекаат да бидат запросени. Освен тоа, врската им е подобра од кога било. Овие личности се подготвени за следниот чекор кој ќе се случи наскоро, односно оваа пролет.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.03.2020 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега