Ќе ја признае вината само по еден услов: Убиецот на деца во судницата никој не погледна во очи (видео)

 

Осомничениот за воорушен напад во средно училиште во Флорида, Николас Круз денеска се појави во судот поради сослушување, но не проговори ниту збор и избегнуваше некој да погледне во очи.

На сослушувањето Круз присуствувал во затворска униформа, со спуштена глава и цело време молчејќи, а само кратко одговорил на некој од тимот за одбрана на крајот од рочиштето.

Круз се товари за убиство на 17 и ранување на 15 лаца во напад кој го извел во средата.

Неговите адвокати соопштиле дека тој ќе се изјасни за виновен само доколку судиите се согласат да не бараат смртна казна за него. Одлуката не е донесена. 

 

 

 

 

20.02.2018 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа