Ќе го снема бигорот на плочките и кадата - лекот чини 20 денари а убива 82% бактерии

 

Ако сакате да се ослободите од бигорот дома, особено на плочките и кадата, се што ви треба е оцет. Намирницата од 20 денари, убива 82 посто од бактериите, а го вади и бигорот.

Ставете оцет во прскалка, прснете поголема количина на местото со бигор, па оставете да делува.

Најубаво е да го направите ова со отворен прозорец. Мирисот ќе го снема за неколку часа, кога ќе го снема и дејството на оцетот.

Ако ви смета мирисот додадете во оцетот и неколку капки етерично масло.

 

 

 

16.04.2018 - 18:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа