Ќе добиел куршум во глава поради кромид!

Еден уличен продавач од Индија за влакно и побегнал на смртта, кога еден негов купувач пукал кон него бидејќи верувале или не добил помалку кромид отколку што очекувал.

Инцидентот се случил во селото Алиганџ.

Инаку, деновиве во Индија порасна цената на кромидот поради што беа предизвикани низа инциденти. 

25.09.2013 - 09:41
Фото: 
Попара.мк

најчитано сега