Кирил Петков: Со ескалација на тензиите во Украина може да има проблем со испораката на гас за Бугарија

Бугарскиот премеир Кирил Петков смета дека постои ризик за испорака на гас за Бугарија доколку има ескалацијата на тензиите околу Украина.

Според Петков, тоа неама да ја погоди само Бугарија туку и цела Европа, јави дописникот на МИА.

Премиерот на Бугарија е со став дека такви ризици нема да има.

Бугарскиот премиер ноќта спроти сабота оствари низа средби со министрите за одбрана и за енергетика.

22.01.2022 - 11:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега