Кирил Петков откри кога ќе даде оставка

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков од Брисел кажа дека планира в понеделник наутро да поднесе оставка до Владата.

Оваа одлука дојде откако 123 пратници во Собранието на Бугарија гласаа за недоверба во Владата.

„Нема проблем. Веднаш ќе ги пополнам документите и ќе ги доставам“, кажа премиерот на Бугарија.

23.06.2022 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега