Кенал Кардашијан се почасти со вила од 9 милиони долари, но сите и се смеат поради едно нешто (видео)

 

Кендал Џенер минатата година купи куќа во Беверли Хилс која чини 12 милиони долари, а сега реалити ѕвездата и манекенка се почасти со имот од 8,55 милиони долари.

Кендал купи  вила во која има пет спални соби, шест купатила, голем камин, игралиште, тениско игралиште и два базени.

На самиот влез од вилата се наоѓа и статуа од Буда, поради која оваа куќа стана вистински хит, а неговиот лик доминира во целиот ентериер.

Погледнете во каков луксуз живеат сестрите Крдашјан:

 

 

 

 

 

17.05.2018 - 11:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега