Кавадарци: 19 годишно момче тешко се повредило управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. 

Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му е контатирана тешка телесна повреда. 

По  укажаната медицинска помош, повредениот е пуштен на домашно лекување. 

 

 

 

12.07.2018 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега