Катица Јанева утре на распит во за „Рекет"

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава изјави за случајот „Рекет“ дадоа специјалните обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, но од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија не откриваат дали и кога ќе биде повикана нивната шефица Катица Јанева.

Неофицијално, Канал 5 од извори од истрагата дознава дека утре исказ ќе даде шефицата на Кабинетот на Јанева.

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во интерес на постапката, соопшти дека нема однапред да споделува информации за дејствијата што ги презема во предметот, па така и за лицата што ги повикало или има во план да ги повика да дадат исказ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега