Катица Јанева не напрвила операција за слабеење

Шпекулации биле натписите дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева правела операција за слабеење со вградување прстен за подврзување на желудникот, јавува Либертас. 

Според порталот, специјалната обвинителка која деновиве е на мета на медиумите откако најави оставка дента кога беше уапсен Боки 13 во случајот „Рекет" за изнуда на пари, не направила операција за слабеење.

Откако изби скандалот Јанева која сеуште е шеф на СЈО додека не се најде замена, се нема појавено во Специјалното Обвинителство, а како што потврдија од таму за Пресс24, отворила боледување уште во вторникот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.07.2019 - 09:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега