Катастрофа за Португалија на мечот со Србија: Роналдо седна на тревата и се беше јасно

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо се соочи со повреда поради која мораше да го напушти мечот помеѓу Португалија и Србија в рамки на квалификациите за СП.

Роналод по пола час игра за да ја стигне топката почуствува болка во задниот дел од ногата по што се струполи на терен.

Медицинкиот тим на Португалија му укажа прва помош, Роналдо се врати на терен и се обиде, но по неколку минути беше приморан да биде заменет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 21:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега