Касами: Сите партии да работат за успешен референдум

И лидерот на БЕСА Билал Касами денеска даде изјава по лидерската средба во Клубот на пратеници.

- БЕСА го поддржува Договорот за ДИК, за финансирање и за пржинскиот договор. За референдумот се надевам дека сите политички партии ќе работат за тоа да биде успешен, а граѓаните ќе ја дадат својата волја за важното прашање, вели Касами.

 

 

 

 

 

23.07.2018 - 17:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега