Касами: Ако ВМРО-ДПМНЕ коалицира со ДУИ по изборите, Груевски ќе биде премиер

Лидерот на БЕСА Биљал Касами во вечерашното издание на „КликПлус“ кажа дека доколку ВМРО-ДПМНЕ после избори повторно коалицира со ДУИ, тогаш зошто да не, ќе се отвори можност Груевски повторно да биде премиер.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 22:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега