Карпош најзагаден утрово - Најзагадените места во Македонија

И покрај тоа што дождот малку го исчисти воздухот, сепак и утринава тој е загаден.

Најзагадена општина утрово е Карпош со 6о µg/m3.

Втора најзагадена еТетово, каде се измерени 52 µg/m3.

Загадени и Центар и Ѓорче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 08:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега