Карпа падна врз осумгодишно дете додека играло на детско игралиште

На детско игралиште во селото Стари Лединци, на падините на Фрушка гора синоќа врз осумгодишно момче паднала карпа и го повредила, јави РТВ Војводина.

За среќа малиот А.П. сега е надвор од животна опасност, но е задржано во болница на лекување.

Децата играле на игралиштетот кога во еден момент се одвоила карпа која паднала врз малиот А.П.

Детето се здобило со скршеница на раката и голем хематом на главата.

11:15

најчитано сега