Каролина и Михаил едвај чекаат да станат родители

 

Во Македонската опера и балет се одржа првиот од седумте закажани концерти на Каролина Гочева на кои ќе го промовира својот најнов албум насловен „Извор“.

За дневниот весник „Нова Македонија“, Каролина раскажа за тоа како настал албумот и откри дел од приватноста.

– На Михаил му се допаѓаат песните и некако целосно го вклучив уште од самиот почеток во процесот на развивање на песните и сакав да ги чујам неговото мислење и сугестии. Не знам за омилена песна, но секако дека му се допаѓа вкупниот производ.

Околу тоа дали сакаат да станат родители вели: - Се разбира, тоа е наша голема желба…

Целосното интервју можете да го прочитате тука

 

 

 

24.02.2018 - 14:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа