Канческа-Милевска за затворската казна на Груевски: Си има суд

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска во вечерашното интервју за емисијата 360 степени рече дека нема потреба да ја коментира затворската казна за Никола Груевски.

-Не сакам да коментирам судски пресуди, имаме извршна, законодавна и судска власт и нема потреба јас да коментирам, рече Канческа Милевска.

 

 

 

22.10.2018 - 23:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега