Канческа Милевска: Одлуката е „истресена од ракав"

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, вчера гостуваше во емисијата 360 степени, каде ја искоментира одлуката на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

- Стојам зад мојата одлука и лично како Елизабета сметам дека треба да влеземе во амандманска расправа, а несфатливо е пратениците да се делат на патриоти и предавници, вели таа.

Канческа за одлуката за исклучување на пратениците вели дека е избрзана и непринципиелна и дека секое исклучување не може да биде истресено од ракав.

 

 

 

 

23.10.2018 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега