Канада ја погоди земјотрес - се почувствувал и во Детроит

 

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени по Рихтеровата скала го погоди јужниот дел на Канада, а бил почуствуван и во Детроит, соопшти американскиот Геолошки институт.

Земјотресот е регистриран во близина на Амерсбург, во покраината Онтарио, град со околу 21 илјада жители.

Засега нема податоци за евентуална материјална штета. 

 

 

 

20.04.2018 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега