Камион турна бандера во Куманово- ги закачил каблите при што ја повлекол и неа

Движејќи се од булеварот „Трета македонска ударна бригада“ кон улицата „Гоце Делчев“ со горниот дел ги закачил каблите при што ја повлекол и бандерата.

Случајот го потврди и СВР Куманово од каде информираат дека е извршен увид од страна на полицијата, а на терен се и екипи од ЕВН и од кабелскиот оператор кои работат на санирање на штетата.

 Сообраќајот во овој дел од Куманово е во прекин  oд 16:10 часот и се врши пренасочување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега