Камерите снимиле пад на авионот: Нагло се спуштил и завршил насред улица

Надзорните камери го забележале падот на авионот на улица во Феникс во САД.

Во малиот авион се наоѓале пилот и еден патник, а двајцата го преживеале падот. Еден од нив е полесно е повреден. 

"Мило ми е што сум жив", изјавил пилотот.

Може да се види како авионот нагло се спуштил и потоа удрил во земјата.

Авионот при падот оштетил неколку автомобили, еден сообраќаен знак, а штета настанала и на локалната електрична мрежа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 11:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега