Каменецот предизвикува сериозни дефекти на машината за перење: Две состојки ќе ви помогнат

За да не фрлате пари за скапи препарати за истење, ве советуваме сами да направите мешавина која ефикасно ја чисти машината, а што е најдобро од сѐ - и сите состојки кои веќе ги имате во машината.

Каменецот може да предизвика сериозни деекти на машината, чии поправки не се нималку евтини.

Во продолжение погледнете како да си помогнете во вакви ситуации:

 

 

 

 

25.05.2018 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега