Камчев: Парите на Боки му ги спакував во торба Луј Витон оти многу го љуби тој бренд

Веќе два часа бизнисменот Орце Камчев дава исказ за случајот „Рекет“ во Кривичниот суд.

За парите од фамозната торба Луј Витон, за која има и снимка, Камчев пред судиите рече дека намерно му ги спакувал на Боки во таков вид торба бидејќи Боки 13 многу го љубел овој бренд, пренесува МКД.мк.

„Не може да биде во торба Адидас, нема да личи. Му ги спакував во торба Луј Витон оти он многу го љуби тој бренд. Па уште ми замери и за тоа дека парите биле по 50 евра, а тоа беше намерно така за да му ја наполнам торбата“, рече Камчев пред судот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега