Камчев до Боки: Јас не те терав да ми ја носиш Катица на операција за смалување на килажа

Во Кривичниот суд се уште трае рочиштето за случајот „Рекет“ во кое обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

Орце Камчев му одговори на Боки дека во ниту еден момент не го набедувал да се слуша и споменува со политичари пред него, ниту да му покажува слики, пренесува „ТВ21“.

„Јас не те набедував пред мене да се слушаш со политичари и да ми ги пушташ на спикерфон, да ми покажуваш слики, како што не те набедував да ми ја носи Катица на операција за смалување на килажа“, рече Камчев.

Бојан Јовановски – Боки 13 во текот на денешниот исказ на Јордан Камчев, рече дека поднел тужба против него поради шпионажа.

 

Тој откако почна да објаснува зошто е тужбата, судијката го прекина велејќи му дека има право само да поставува прашања, а не да коментира и да образложува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 14:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега